کمپ گروه فرهنگی کوهنوردی کوه نوردی شهید تقی و مرتضی ورکش ایستگاه صلواتی سایت اطلاع رسانی سردار رشید اسلام سرتیپ پاسدار شهید عین الله قاسمی حاج عبدالله  
 

 
صفحه اصلی ایستگاه صلواتی شهید ورکش شهیدان مرتضی و تقی ورکش درباره ما تماس با ما           
 
 
         
 
     
 
 

__________   عناوین اصلی   __________


bullet صفحه اصلی ایستگاه صلواتی
bullet گزارش اجمالی از فعالیتهای ایستگاه صلواتی
bullet گزارش جامع از پذیرایی های ایستگاه صلواتی
bullet لیست خادمین شهدا و میزان فعالیتشان

 

___________  برچسب  ___________

گزارش اجمالی فعالیتهای ایستگاه صلواتی - سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام - آخرین اخبار کوهنوردی - گالری تصاویر برنامه ها - گزارش 15 خرداد - تقویم کوه نوردی - 25 اردیبهشت - عضویت در گروه - لاریجانی -  تصاویر کویر ورزنه - 17 رمضان - دوره های آموزشی - سایت های مرتبط - گزارش جامع فعالیت های ایستگاه صلواتی - شهیدان مرتضی و تقی ورکش - افطاری09124075789 - خیرات - تصاویر کویر مرنجاب - سالگرد شهدای خرمشهر -  مطالب آموزشی - سومین سالگرد شهادت - آسمانیها - گالری تصاویر کارآموزی سنگنوردی -

 
 
 
 
 
 

 

ایستگاه صلواتی شهید ورکش در روز جمعه 2 اسفند 1387

این هفته برای شادی روح مهران برنجی ،

 کوهنورد بروجردی که هفته گذشته در حادثه بهمن در علم کوه به کوهستان پیوست ،پذیرایی از مهمانان انجام شد.

 
نوع پذیرایی چای
تعداد پذیرایی 600
ساعت شروع پذیرایی 6:40
ساعت پایان پذیرایی 12:15
شرایط جوی برفی

 

 

ایستگاه صلواتی شهید ورکش در روز جمعه 2 اسفند 1387 
ردیف خادمین شهدا فعالیت مفید ساعت ورود به ایستگاه ساعت خروج از ایستگاه مبدا کوهپیمایی ارزیابی
1 محمد امین ورکش 11 ساعت 22:30 پنجشنبه 1 اسفند 13:00 جمعه 2 اسفند  پارک جمشیدیه عالی
2 کیوان حسنی 11 ساعت 22:30 پنجشنبه 1 اسفند 13:00 جمعه 2 اسفند  پارک جمشیدیه عالی

 

توضیحات:

گزارش حادثه بهمن علم کوه به نقل از بازماندگان


یک تیم کوه نوردی متشکل از کوه نوردانی از شهر تهران، کرج، و بروجرد در تاریخ 22 بهمن هشتاد و هفت عازم منطقه علم کوه شدند. هدف این تیم 4 نفره صعود قله علم کوه از مسیر گرده آلمانها و صعود به قله تخت سلیمان به قصد عکسبرداری از قلل منطقه بود.

اعضای این تیم را علیرضا سلیمانی از کرج، مهران برنجی از بروجرد، احسان احمدی پور و اسماعیل رضایی از شهر تهران تشکیل می دادند.

این تیم در صبحگاه 22 بهمن قرارگاه رودبارک را به قصد استقرار در پناهگاه سرچال ترک می کنند. و در میانه راه در منطقه کنگلک پائین اقدام به برقراری کمپ و شب مانی نمودند. اسماعیل رضایی و احسان احمدی پور در کمپ می مانند و علیرضا نوری و مهران برنجی مسیر را برای رسیدن به پناهگاه سرچال ادامه دادند اما به دلیل تغییر وضعیت هوا از ادامه مسیر باز ماندند و در کنگلک بالا ناچار به برقراری کمپ و شب مانی می شوند. صبح روز 23 بهمن علیرضا نوری و مهران برنجی تلاش برای صعود را ادامه می دهند ولی به دلیل بارش برف تازه امکان دسترسی به پناهگاه از ایشان سلب شده و به ناچار تصمیم به بازگشت به محل کمپ پائین می گیرند. در نزدیکی زمان ظهر به کمپ پائین (اسماعیل رضایی و احسان احمدی پور) می رسند. و همگی تصمیم به بازگشت به رودبارک را می گیرند. مهران برنجی قبل از بقیه اقدام به بازگشت می کند. و سه نفر دیگر با چند دقیقه فاصله زمانی به دنبال وی در مسیر پاکوب او باز می گردند. منطقه به دلیل بارش برف سنگین در شب قبل مستعد ریزش بهمن شده بود و باد و کولاگ منطقه را در بر می گیرد. در حوالی ساعت 1 بعد از ظهر این تیم در حد فاصل بین کنگلک پائین و منطقه پیت سرا در اثر تخلیه برف داخل دهلیز های بالادست دچار بهمن می شوند و مهران برنجی که با فاصله از بقیه در حال عبور بود در میان بهمن گرفتار می شود. سه نفر دیگر تیم بلافاصله تلاش برای کاوش و پیدا کردن مهران برنجی را آغاز می کند، پس از حصول اطمینان از بی فایده بودن تلاش ها، این تیم دست از تلاش برداشته و گزارش حادثه را بوسیله تلفن همراه به قرارگاه رودبارک مخابره می کند.

این تیم با تلاش و به سختی خود را در میان کولاک وطوفان شدید خود را به پیت سرا می رساند و شب را در این منطقه به صبح می رساند و صبح روز 24 بهمن خود را به رودبارک می رساند.

بهمن ریخته شده در این منطقه طولی در حدود 2 کیلومتر و عرض در حدود 400 تا 500 متر داشته و از دهلیز های بالای قله های بالای پیت سرا شروع شده و با گذر از تراس اول و دوم پیت سرا به داخل دره زیر قله سیاه کمان تخلیه شد. این بهمن بین کوه نوردان به بهمن کنگلک معروف است و یکی از سه بهمن بزرگ منطقه علم کوه در حد فاصل منطقه بریر تا علم چال می باشد.

نحوه ارزیابی خادمین شهدا با توجه به فعالیت مفیدشان در ایستگاه محاسبه می گردد.

بسیار عالی عالی خیلی خوب خوب متوسط ضعیف
بیشتر از 13 ساعت 9 تا 13 ساعت 7 تا 9 ساعت 5 تا 7 ساعت 4 تا 5 ساعت کمتر از 4 ساعت

آرشیو گزارش های ایستگاه صلواتی شهید ورکش

 
 
     
 
         
 
 

کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به مجموعه فرهنگی ورزشی شهید ورکش می باشد.